inštruktori

Jaro Pávek 

Hlavný učiteľ a zakladateľ konceptu PRAKRITI. Jeden z najskúsenejších študentov a praktikantov Ashtanga jogy na Slovensku.  Jogu sa učí u najstaršej dnes žijúcej  generácie učiteľov tejto tradičnej jogy.   Okrem jogy našiel vášeň aj v kvalitnom jedle a káve, varení a tvorbe skvelej atmosféry.            Nájdete ho na Mysore štýl hodinách každý pracovný deň od 7:00 do 8:30 alebo ho navštívte na jeho osobnom webe   www.jaropavek.com​​

Laci Ankh

Ďalší z hlavných a skúsených učiteľov Ashtanga jogy a špecialista na súkromné hodiny a individuálny prístup. „taký obyčajný chalan z Petržalky“. Je žiakom Jara Páveka. V rámci Yoga Alliance má Laci dosiahnuté jedno z najvyšších vzdelaní na Slovensku. Na verejných hodinách Laciho veľmi neuvidíte, ale ak áno, pravdepodobne pôjde o ranné mysore hodiny. Ak chcete zažiť jogu nielen ako fyzickú prax a máte záujem učiť sa jogu inak, Laci je tá správna voľba, pretože učí ako použiť filozofiu a prax na dnešný svet. Preto ak máte záujem o individuálne hodiny, napíšte mu na Laci.Ankh@gmail.com

Tomáš Vereš

Fascinácia filozofiou, kultúrou a životom minulých civilizácii Tomáša sprevádza celý život. Od bojových umení a lukostreľby sa dostal až k Ashtanga joge, v ktorej našiel spôsob sebarealizácie. Je žiakom Jara Páveka, ktorý je nositeľom pôvodného učenia jógy siahajúceho až k najstarším spisom. Denná prax so sebou prináša nové otázky, preto sa rozhodol hľadať na ne odpovede v príbuzných vedách, najmä ajurvéde. V súčasnosti individuálne a mysore hodiny v Prakriti a asistuje na Jarových kurzoch.

Marta Mešťaníková

Je študentkou Jara Páveka, ďalej sa vzdeláva pod vedením viacerých učiteľov “old-school” generácie Ashtanga jogy. Na svojich hodinách kladie dôraz na vnímanie vlastného dychu, nachádzanie voľnosti v tele a na celkové uvoľnenie. Nájdete ju na Mysore hodinách, skrátenej vedenej hodine aštanga jogy. V prípade záujmu o individuálne hodiny ju môžete kontaktovať na marta.sedova@gmail.com.

Lea Malá

Lea je jednou z prvých žiačok Jarka Páveka, zároveň si nikdy nenechá ujsť možnosť učiť sa od tých najpovolanejších v ashtangovom svete Nancy Gilgoff a Manju Joisa.  Ashtanga joga sa stala jej láskou na prvé vyskúšanie, odvtedy denne praktikuje a s entuziazmom a vášňou odovzdáva svoje vedomosti a zážitky z jogy ďalej svojim študentom. Leu nájdete na večerných hodinách Ashtangy.

Nina Menkyová

Na svojich hodinách sa venuje vinyasa flow jóge, kde cielene prepája techniku asán s ich dynamikou a zameraním na dych. Počas hodiny sú podrobne vysvetľované princípy každej yogovej pozície (asány) a je vždy možné zvoliť aj ich jednoduchšie varianty. Rešpekt voči možnostiam a aktuálnym danostiam klientov je základom hodín jej Flow Yogy. Počas hodiny cvičí spolu s jej klientmi, vysvetľuje a objasňuje správnu techniku a jej prepájanie s dychom. Je pre ňu dôležité, aby jednotlivé pozície tiež sama „precítila“, a na základe toho vhodne volila sled hodiny, náročnosť a vysvetľovala, prípadne opravovala pohyb do podstatných detailov.

Majo Blažkovič

Majo sa duchovnému životu a joge venuje 5 rokov. Joga mu zmenila pohľad na život, seba samého a na svet v ktorom žije a dala mu aj zmysel života- pomáhať ľuďom. Hatha joga ktorú učí, je presne taká ako sa učí v Indii v "mekke" jogy v Rishikeshi. Hodina je vhodná aj pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Hodina sa zameriava na správne prevedenie asany, dôsledné predýchanie v pozícii a naučíte sa ako správne zapojiť jednotlivé svaly v asane aby to bolo bezpečné a efektívne. Joga pomáha nielen pri fyzických problémoch, ale je dobrá najmä na psychickú pohodu a ukľudnenie pri našom uponáhľanom spôsobe života. Pri liečenií zvukoterapiou, používa hudobné a rituálne nástroje, ktoré sú známe tisícky rokov a ktoré pochádzajú z Indie, Nepálu a Tibetu. Pomocou nich sa dajú liečiť orgány, svaly, údajne majú výborný vplyv na liečbu rakoviny, pretože  ich vibrácie sú až na bunkovej úrovni, alebo pomáhajú pri chorobách spôsobené stresom ako napríklad cukrovka a podobne. Samozrejme je to výborný nástroj pri meditáciach, očistách, odblokoch a rituáloch.

Janette Petríková

Je fyzioterapeutka s VŠ II. stupňa so špecializáciou na pohybový systém. Študentka Jara Páveka a Kataríny Soročinovej. Absolvovala kurzy a získala certifikácie: Ashtanga joga Level I, Gravid joga a Inštruktor jogy I.st. Svoju záľubu v súkromí okrem jogy našla aj v kváskovaní a v ručných prácach.
Nájdete ju na hodinách Zdravého chrbáta s fyzioterapeutkou.

Liana Laga

je rodená Bratislavčanka, ktorá po dlhodobom pobyte v Oshovom meditačnom rezorte v Indii prijala meno Safi Adarsha, ktoré znamená "Čisté zrkadlo". Toto spojenie odzrkadluje stav jej vedomia, ktoré si aktívne rozširovala od roku 2001 - 2012. Svoje spirituáne hľadanie “ukončila”  publikáciou knihy (R)evolúcia vedomia, v ktorej prakticky vysvetľuje pojmy ako meditácia, vedomie, ezoterika, či jednoducho to ako pracuje naša myseľ. Jej najväčšou školou je realita v ktorej učiteľmi sme si sami sebe naozaj všetci. Avšak k tomu, aby človek dokázal vnímať svoj plný potenciál je veľmi dôležité sa naučiť vedome vypínať hlavu a opäť začať naplno vnímať svoju intuíciu. Preto meditačné techniky, ktoré ponúka, sú tou cestou, ktorá by mohla pomôcť každému človeku v dnešnom uponáhľanom svete bez ohľadu nato, či tomu verí alebo nie :) 

V súčasnosti sa chce viac zamerať na prácu s jednotlivcami, preto ak máte záujem o takúto individuálnu hodinu, kontaktujte ju priamo cez web LianaLaga.com

  PRAKRITI   •   2019